Pengurus Pasukan Sekolah

Category: Uncategorised
Published: Saturday, 21 March 2020
Written by Dihana

PENGURUS  PASUKAN SEKOLAH

  

BIL

PASUKAN

PENGURUS

1

Bola Sepak

Abdul Aziz bin Abdul Rahman

2

Sepak Takraw

Mohd Amin bin Mohd Tahir

3

Badminton

Azliza bt Alias

4

Ping Pong

Siti Yusheila bt Md Rashid

5

Bola Jaring

Hartini bt Ab. Latib

6

Catur

Nurul Faezah bt Mustapa

7

Hoki

Kala a/p Vasudaven

8

Merentas Desa

Norshamizi bin Ismail

9

Balapan & Padang

Nor Amalina Amira bt Roslan

10

Boling

Frederick Siding@Geoffrey

11

Akuatik / Renang

Wan Abdul Hamid bin Wan Satafa

12

Bola Tampar

Ahmad Musthakim bin Kamarukman

13

Bola Baling

Noor Azuin bt Abd Jalil

14

Sukan Air

Mohd Firdaus bin Azman

15

Shoran Bushi, Yo Sakoi, Oedan, Kaligrafi, Story Telling, Karaoke Duet, Choral Speaking

Guru X

16

Robotik

Rizawani bt Mustafa

17

Nasyid

Nur Hidayati bt Hairuni

Abqariyyah bt Ghazali

18

National Science Challenge (NSC) dan Kuiz Kimia

Jumasiah bt Arsyad

 

19

Karnival STEM

 

Datin Raja Nurshahziana bt Raja Shah Riman (Roket Air)

Nurul Najmi bt Abd Manab (Kapal Terbang Kawalan Jauh)

Dihana bt Md. Dardiri (STEM Digital Video)

Nahdiya bt Sabirin (Saintis Muda)

 

20

Karnival Inovasi Teknologi Hijau

Nahdiya bt Sabirin (Green Cooker Challenge)

Asiah bt Haji Mohamed (Inovasi Tenaga Biojisim )

Datin Raja Nurshahziana bt Raja Shah Riman (Green Technology Show)

Siti Fazlin Asni bt Ismail (Rekabentuk Bandar Teknologi Hijau)

Nurul Faezah bt Mustapa (Solar Vehicle Challenge)

Jumasiah bt Arsyad (Kuiz Teknologi Hijau)

Nurdhiya Safra bt Ab Wahid (Rekacipta Inovasi Teknologi Hijau)

21

Kitar Semula

 

Jumasiah bt Arsyad

 

22

Olimpiad Matematik

Rokiah bt Said

23

Aquaponic System

Noorazzima bt Mohamad Nor

24

Kebudayaan (Kompang, Tarian, Nyanyian)

Datin Raja Nurshahziana bt Raja Shah Riman

Hamidah bt Daud

25

Floria

Jumasiah bt Arsyad

26

Olimpiad Bahasa Inggeris

Faizah bt Abd Karim

Aktiviti Ko-Akademik

Category: Uncategorised
Published: Saturday, 21 March 2020
Written by Dihana

JAWATANKUASA KO-AKADEMIK (BAHASA)

 

Pengerusi                                 :  Adeebah bt Ali

Timbalan Pengerusi                  :   Mohamad bin Abd Satar

Ketua Penyelaras                      :  Kamila bt Haji Musa (GKMP Bahasa)

Penyelaras                               :  Suzana bt Man (Ketua Panitia Bahasa Melayu)

                                                 Faizah bt Abdul Karim (Ketua Panitia Bahasa Inggeris)

 

BIL

AKTIVITI KO-AKADEMIK

JURULATIH

1

Choral Speaking

Siti Asfah Farhana bt Ariffin

2

Poetry & Esei Menengah Rendah

Salwiza bt Zainuddin

3

Bahas Bahasa Inggeris

Kala a/p Vasudaven

4

Scrabble

Noor Mazura bt Dollah

5

Public Speaking & Esei Menengah Atas

Emelda Masni bt Mat Saad

6

Drama Bahasa Inggeris

Noor Mahnun bt Musa

7

Pantun

Nursyuhada bt Shukri

Rohuda bt Che Ibrahim

8

Karnival Bahasa dan Penulisan Esei

Nurzuliana bt Wahup

Mohd Firdaus bin Azman

9

Sahibba

Mohd Firdaus bin Azman

10

Bicara Berirama

Norhidayah bt Zahari

Rohuda bt Che Ibrahim

11

Sajak / Syair

Siti Yusheila bt Rashid

Nor Shafahanim bt Saffie

12

Forum

Abdul Aziz bin Abdul Rahman

Nor Kamila bt Muda

13

Pidato

Siti Yusheila bt Md Rashid

Nor Shafahanim bt Saffie

14

Bahas Bahasa Melayu

Nurzuliana bt Wahup

Mohd Firdaus bin Azman

15

Drama Komsas

Nor Kamila bt Muda

Norzima bt Jaafar

16

PKJR (Penulisan Esei & Kuiz)

Abdul Aziz bin Abdul Rahman

17

Speech Contest (Bahasa Jepun)

Guru X

18

Majlis Ikhtifal Sekolah-Sekolah (MISS)

YM Tengku Nor Azian bt Raja Puji

19

MTQ

Norihan bt Mohd Noor@Jamil

20

Penulisan Esei Sejarah

Hamidah bt Daud

Pasukan Badan Beruniform

Category: Uncategorised
Published: Thursday, 23 January 2020
Written by Administrator

JAWATANKUASA BADAN BERUNIFORM 

BIL

BADAN BERUNIFORM

GURU PENASIHAT

1

Pasukan Kadet Remaja Sekolah (KRS)

  1. Norizah bt Mat Zin (K)
  2. Aidzawati bt Abdul Azih
  3. Aziana bt Yacob
  4. Nor Amalina Amira bt Roslan
  5. Wan Azeeni bt Hassan

2

Persekutuan Pengakap Malaysia

(PPM)

  1. Nor Kamila bt Muda (K)
  2. Hamidah bt Daud
  3. Rosniza bt Adam
  4. Rizawani bt Mustafa
  5. Faizah bt Abdul Karim

3

Persatuan Pandu Puteri Malaysia

(PPPM)

  1. Nahdiya bt Sabirin (K)
  2. Kala a/p Vasudaven
  3. Norzima bt Jaafar
  4. Emelda Masni bt Mat Saad
  5. Siti Asfah Farhana bt Arifin

4

Bulan Sabit Merah Malaysia (BBSM)

  1. Rohuda bt Che Ibrahim (K)
  2. Nik Nurbaiti bt Mohd Badaruddin
  3. Norhafiza bt Mat Daud
  4. Rahimah bt Lokman

5

Pergerakan Puteri Islam Malaysia (PPIM)

  1. Norihan bt Mohd Noor@Jamil (K)
  2. Abqariyyah bt Ghazali
  3. Suryani bt Mohamad
  4. Nor Azira bt Zainal Abidin

6

Silat Gayung

  1. YM Tengku Nor Azian bt Raja Puji  (K)
  2. Norazah bt Ahmad
  3. Rokiah bt Said
  4. Zuriha bt Zakaria

7

Pasukan Kor Kadet Polis

(KKP)

  1. Frederick Siding@Geoffrey (K)
  2. Azliza bt Alias
  3. Salwiza bt Zainuddin
  4. Khairul Asmadi bin Abd Wahab

8

Pasukan Kadet Sekolah Pertahanan Awam (KSPA)

  1. Idayu bt Toriman (K)
  2. Abdul Aziz b Abdul Rahman
  3. Nur Hidayati bt Hairuni
  4. Noor Mazura bt Dollah

9

Pasukan Kadet Bomba dan Penyelamat Malaysia

(PKBPM)

  1. Maslina bt Mohd Nor (K)
  2. Nursyuhada bt Shukri
  3. Asma Idayu bt Awang@Ahmad
  4. Siti Fatimah bt Baharan
  5. Nor Mahnun bt Musa

10

Pasukan Kadet Jabatan Pengangkutan Jalan (JPJ)

  1. Rozita bt Ismail (K)
  2. Wan Hussin b Wan Muhammad
  3. Nurzuliana bt Wahup
  4. Suzana bt Man

 

Guru Bertugas 2020

Category: Uncategorised
Published: Sunday, 02 February 2020
Written by Administrator

SENARAI NAMA GURU BERTUGAS MINGGUAN TAHUN 2020

 

PENGGAL PERTAMA PERSEKOLAHAN : MINGGU 1 HINGGA 20

 

MINGGU

TARIKH

NAMA GURU

NILAI MURNI

 

 

M1

2 HARI

 

1 – 3 JANUARI

1 JANUARI : CUTI TAHUN BAHARU

1

RIZAWANI BT MUSTAFA (K)

 

INFO PENERAPAN NILAI MURNI DI SEKOLAH

 

2

ABQARIYYAH BT GHAZALI

 

3

SITI AISHAH  BT SA’ADON

 

 

 

M2

5 HARI

 

 

6 – 10 JANUARI

1

SUZANA BT MAN (K)

 

 

KASIH SAYANG

JAUHI BULI

 

2

MOHD FIRDAUS B AZMAN

 

3

HARTINI BT AB. LATIB

 

4

DIHANA BT MD. DARDIRI

 

 

M3

5 HARI

 

13 – 17 JANUARI

1

NOOR AZIRA BT ZAINAL ABIDIN (K)

KASIH SAYANG

PRIHATIN TERHADAP JIRAN TETANGGA

 

2

NURUL FAEZAH BT MUSTAPA

 

3

RAHIMAH BT LOKMAN

 

 

M4

3 HARI

 

20 – 24 JANUARI

23-24 JANUARI: CUTI PERAYAAN

1

LAZIDAH ZUHDI BT MAHMUD ZAHUDI(K)

 

KASIH SAYANG

IHSAN

 

 

2

NORSHAMIZI B ISMAIL

 

3

AIDZAWATI BT ABDUL AZIH

 

 

  M5

4 HARI 

27 – 31 JANUARI

27 JANUARI:

 CUTI PERAYAAN

1

SITI ASFAH FARHANA BT ARIFIN (K)

 

KASIH SAYANG

MENGHARGAI ALAM SEKITAR

 

2

AZIANA BT YACOB

 

3

WAN ABDUL HAMID B WAN SATAFA

 

 

M6

5 HARI

 

3 – 7 FEBRUARI

1

MAZLINA BT ABDUL RAHMAN (K)

 

HORMAT MENGHORMATI

JATI DIRI

 

2

FAIZAH BT ABDUL KARIM

 

3

YM TG NOR AZIAN BT RAJA PUJI

 

 

M7

5 HARI

 

10 – 14 FEBRUARI

1

MOHD FIRDAUS B AZMAN (K)

HORMAT MENGHORMATI

PRIHATIN TERHADAP KELUARGA

 

2

HAMIDAH BT DAUD

 

3

KALA A/P VASUDAVEN

 

 

M8

5 HARI

 

17 – 21 FEBRUARI

1

JUMASIAH BT ARSYAD (K)

 

HORMAT MENGHORMATI

KOMUNITI PRIHATIN OKU

 

2

MASLINA BT MOHD NOR

 

3

NOOR MAHNUN BT MUSA

 

 

M9

5 HARI

 

24 – 28 FEBRUARI

1

ABDUL AZIZ B ABDUL RAHMAN (K)

 

 

HORMAT MENGHORMATI

MALAYSIA SEJAHTERA

 

2

ASIAH BT HAJI MOHAMED

 

3

WAN AZEENI BT HASSAN

 

 

M10

5 HARI

 

2 – 6 MAC

 

1

AZLIZA BT ALIAS (K)

 

TANGGUNGJAWAB

BELANJA SECARA BERHEMAH

 

2

FREDERICK SIDING@GEOFFREY

 

3

NORAZAH BT AHMAD

 

 

 M11

 5 HARI

 9 – 13 MAC

1

EMELDA MASNI BT MAT SAAD (K)

 

TANGGUNGJAWAB

ETIKA PENGGUNAAN MEDIA SOSIAL

 

2

DATIN RAJA NUR SHAHZIANA

 

3

SALEHUDDIN B MARWAN

 

CUTI PERTENGAHAN PENGGAL 1 : 14 HINGGA 22 MAC 2020

 

 

 M12

5 HARI

 

 23 – 27 MAC

 

1

NURUL HUDA BT YUNUS (K)

 

TANGGUNGJAWAB

PENYALAHGUNAAN PERANTI  (GAJET)

 

2

NORZIMA BT JAAFAR

 

3

ROHUDA BT CHE IBRAHIM

 

 M13

5 HARI

 30 MAC – 3 APRIL

1

SITI SUHAILI BT ZAKARIA (K)

 

TANGGUNGJAWAB

BERWAWASAN

 

2

NAHDIYA BT SABIRIN

 

3

ZURIHA BT ZAKARIA

 

 

M14

5 HARI

 6 – 10 APRIL

1

NURDHIYA SAFRA BT AB WAHID (K)

 

 

KEGEMBIRAAN

BERMOTIVASI

 

2

NOR KAMILA BT MUDA

 

3

IDAYU BT TORIMAN

 

 M15

5 HARI

 13 – 17 APRIL

1

NURUL NAJMI BT ABD MANAB (K)

 

 

KEGEMBIRAAN

KESEDERHANAAN

 

2

SALWIZA BT ZAINUDDIN

 

3

NORIZAH BT MAT ZIN

 

 M16

5 HARI

 20 – 24 APRIL

1

SITI FATIMAH BT BAHARAN (K)

 

 

KEGEMBIRAAN

MUHIBAH

 

2

NOR AMALINA AMIRA BT ROSLAN

 

3

NUR HIDAYATI BT HAIRUNI

 

 M17

4 HARI

 27 APRIL – 1 MEI

 1 MEI : CUTI HARI PEKERJA

1

NOOR MAZURA BT DOLLAH (K)

 

KEGEMBIRAAN

KOMUNIKASI DENGAN BERHEMAH

 

2

NORZILA SUFIDAWATI BT ABD KADIR

 

3

FARRAWAHIDA BT MAHMAD MDDIM

 

 M18

4 HARI

 4 – 8 MEI

 

7 MEI : CUTI HARI WESAK

1

ROZITA BT ISMAIL (K)

KASIH SAYANG

- MEMANFAATKAN SUMBER ASLI

- SAYANGI ALAM SEKITAR

 

2

NURUL FATIHAH BT ABD KOHA

 

3

ROKIAH BT SAID

 

 M19

4 HARI

 11 – 15 MEI

 11 MEI : CUTI NUZUL AL-QURAN

1

NIK NURBAITI BT MOHD BADARUDDIN (K)

 

KASIH SAYANG

KEAMANAN SEJAGAT

 

2

NOR SHAFAHANIM BT SAFFIE

 

3

SITI YUSHEILA BT MD RASHID

 

 M20

3 HARI

 

18 – 22 MEI

 

21-22 MEI : CUTI PERAYAAN KPM

1

SITI ZAKIAH BT ZAKARIA (K)

 

KASIH SAYANG

SETIA

 

2

ROSNIZA BT ADAM

 

3

NURSYUHADA BT SHUKRI

 

 CUTI PERTENGAHAN TAHUN : 23 MEI HINGGA 7 JUN 2020

 

 PENGGAL KEDUA PERSEKOLAHAN : MINGGU 21 HINGGA 43

 

 

M21

5 HARI

 

8 – 12 JUN

 

1

ABQARIYYAH BT GHAZALI (K)

HORMAT MENGHORMATI

MENGHINDARI PERBUATAN NEGATIF

 

2

NORHAFIZA BT MAT DAUD

 

3

SITI FAZLIN ASNI BT ISMAIL

 

 M22

5 HARI

 15 – 19 JUN

1

IDAYU BT TORIMAN (K)

HORMAT MENGHORMATI

SILANG BUDAYA

 

2

NURUL FAEZAH BT MUSTAPA

 

3

NORHIDAYAH BT ZAHARI

 

 M23

3 HARI

 

 22 – 26 JUN

 

1

NORSHAMIZI B ISMAIL (K)

HORMAT MENGHORMATI

MEMATUHI PERATURAN & UNDANG-UNDANG JALAN RAYA

 

2

JUMASIAH BT ARSYAD

 

3

ROHUDA BT CHE IBRAHIM

 

 M24

4 HARI

 29 JUN – 3 JULAI

29 JUN: CUTI PERISTIWA

1

SITI AISHAH BT SA’ADON (K)

 

HORMAT MENGHORMATI

MEMATUHI PERATURAN SETEMPAT

 

2

KHAIRUL ASMADI B ABD WAHAB

 

3

ASMA IDAYU BT AWANG@AHMAD

 

 M25

5 HARI

 6 – 10 JULAI

1

MASLINA BT MOHD NOR (K)

 

TANGGUNGJAWAB

BUMIKU HIJAU

 

2

SALWIZA BT ZAINUDDIN

 

3

ROSNIZA BT ADAM

 

 M26

5 HARI

 13 – 17 JULAI

1

NOR SHAFAHANIM BT SAFFIE (K)

 

TANGGUNGJAWAB

SISTEM DEMOKRASI

 

 

2

SITI FATIMAH BT BAHARAN

 

3

FREDERICK SIDING@GEOFFREY

 

 M27

5 HARI

 20 – 24 JULAI

1

AIDZAWATI BT ABDUL AZIH (K)

TANGGUNGJAWAB

-INTEGRITI DALAM TUGASAN

-PENGURUSAN MASA BERKESAN

 

2

NORIHAN BT MOHD NOOR@JAMIL

 

3

NUR HIDAYATI BT HAIRUNI

 

 CUTI PERTENGAHAN PENGGAL 2 : 25 JULAI HINGGA 2 OGOS 2020

 

 M28

5 HARI

 3 – 5 OGOS

1

KALA A/P VASUDAVEN (K)

 

KEGEMBIRAAN

PERSAHABATAN MERENTASI SEMPADAN

 

2

NIK NURBAITI BT MOHD BADARUDDIN

 

3

NURUL FATIHAH BT ABD KOHA

 

 M29

5 HARI

 10 – 14 OGOS

 

1

NOR AMALINA AMIRA BT ROSLAN (K)

 

KEGEMBIRAAN

LAHIRNYA SEBUAH CINTA

 

2

NOR KAMILA BT MUDA

 

3

MAZLINA BT ABDUL RAHMAN

 

 M30

4 HARI

 17 – 21 OGOS

20 OGOS : CUTI AWAL MUHARRAM

1

NORAZAH BT AHMAD(K)

 

KEGEMBIRAAN

IDENTITI NASIONAL

 

2

DIHANA BT MD. DARDIRI

 

3

SURYANI BT MOHAMAD

 

 M31

5 HARI

 24 – 28 OGOS

 

1

NORZIMA BT JAAFAR (K)

 

 

KEGEMBIRAAN

NEGARAKU TANGGUNGJAWABKU

 

2

ZURIHA BT ZAKARIA

 

3

SALEHUDDIN B MARWAN

 

 M32

4 HARI

 

31 OGOS – 4 SEPT

31 OGOS : CUTI HARI KEBANGSAAN

1

WAN AZEENI BT HASSAN (K)

 

KASIH SAYANG

MALAYSIA NEGARA PERPADUAN

 

2

NURUL HUDA BT YUNUS

 

3

MOHD AMIN B MOHD TAHIR

 

 M33

5 HARI

 7 – 11 SEPTEMBER

 

1

ASIAH BT HAJI MOHAMED (K)

 

KASIH SAYANG

MALAYSIA PROGRESIF

 

2

HAMIDAH BT DAUD

 

3

SITI ASFAH FARHANA BT ARIFIN

 

 M34

4 HARI

 

14 – 18 SEPTEMBER

 

16 SEPT: CUTI HARI MALAYSIA

1

YM TG NOR AZIAN BT RAJA PUJI (K)

 

 

KASIH SAYANG

DAULAT TUANKU

 

2

NOOR MAZURA BT DOLLAH

 

3

RIZAWANI BT MUSTAFA

 

 M35

5 HARI

 21 – 25 SEPTEMBER

1

FAIZAH BT ABDUL KARIM (K)

 

 

KASIH SAYANG

MALAYSIA DI PERSADA ANTARABANGSA

 

 

2

SITI FAZLIN ASNI BT ISMAIL

 

3

ROKIAH BT SAID

 

 M36

5 HARI

 28 SEPT – 2 OKT

1

AZIANA BT YACOB (K)

 

KASIH SAYANG

MALAYSIA DI PERSADA ANTARABANGSA

 

 

2

NORIZAH BT MAT ZIN

 

3

NORHAFIZA BT MAT DAUD

 

 

M37

5 HARI

 

5 – 9 OKTOBER

1

SITI YUSHEILA BT MD RASHID (K)

 

HORMAT MENGHORMATI

MALAYSIA HARMONI

 

2

NURUL NAJMI BT ABD MANAB

 

3

SITI ZAKIAH BT ZAKARIA

 

 

M38

5 HARI

 

12 – 16 OKTOBER

1

ASMA IDAYU BT AWANG@AHMAD (K)

 

HORMAT MENGHORMATI

AMANAH DAN INTEGRITI

 

2

NOOR AZIRA BT ZAINAL ABIDIN

 

3

NOOR MAHNUN BT MUSA

 

 

M39

5 HARI

 

19 – 23 OKTOBER

 

1

WAN ABDUL HAMID B WAN SATAFA (K)

 

HORMAT MENGHORMATI

KHAZANAH ALAM

 

2

NORHIDAYAH BT ZAHARI

 

3

LAZIDAH ZUHDI BT MAHMUD ZAHUDI

 

 

M40

4 HARI

 

26 – 30 OKTOBER

29 OKT : CUTI MAULIDUR RASUL

1

HARTINI BT AB LATIB (K)

 

HORMAT MENGHORMATI

MALAYSIAKU KEKAL AMAN

 

2

AZLIZA BT ALIAS

 

3

NURSYUHADA BT SHUKRI

 

M41

5 HARI

 

2 – 6 NOVEMBER

 

1

NAHDIYA BT SABIRIN (K)

 

TANGGUNGJAWAB

AWAS BAHAN TERLARANG!

 

2

ABDUL AZIZ B ABDUL RAHMAN

3

SUZANA BT MAN

 

M42

4 HARI

 

9 – 13 NOVEMBER

13 NOV : CUTI PERAYAAN KPM

1

NORZILA SUFIDAWATI BT ABD KADIR (K)

 

TANGGUNGJAWAB

CELIK CUKAI

2

NURDHIYA SAFRA BT AB WAHID

3

EMELDA MASNI BT MAT SAAD

 M43

4 HARI

 16 – 2MN KPM

1

YM DATIN RAJA NUR SHAHZIANA (K)

 

 

TANGGUNGJAWAB

JENAYAH SIBER

2

MOHD FIRDAUS B AZMAN

3

ROZITA BT ISMAIL

 CUTI AKHIR TAHUN : 21 NOVEMBER – 31 DISEMBER 2020

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ARI

Sukan & Permainan

Category: Uncategorised
Published: Thursday, 23 January 2020
Written by Administrator

JAWATANKUASA SUKAN & PERMAINAN

BIL

SUKAN & PERMAINAN

GURU  PENASIHAT

1

Bola Sepak / Futsal

  1. Abdul Aziz bin Abdul Rahman (K)
  2. Frederick Siding@Geoffrey
  3. Siti Fatimah bt Baharan

2

Bola Jaring

  1. Siti Asfah Farhana bt Arifin (K)
  2. Nurul Huda bt Yunus
  3. Norhidayah bt Zahari

3

Sepak Takraw

  1. Mohd Amin bin Mohd Tahir (K)
  2. Asiah bt Haji Mohamed
  3. Wan Hussin b Wan Muhammad

4

Badminton

  1. Azliza bt Alias (K)
  2. Salehuddin b Marwan
  3. Nurul Faezah bt Mustapa

5

Catur

  1. Aidzawati bt Abdul Azih (K)
  2. Mazlina bt Abd Rahman

6

Hoki

  1. Kala a/p Vasudaven (K)
  2. Siti Aishah bt Sa’adon

7

Sukan Air

  1. Mohd Firdaus bin  Azman (K)
  2. Nurzuliana bt Wahup
  3. Nor Shafahanim bt Saffie

8

Olahraga

  1. Siti Zakiah bt Zakaria (K)
  2. Dihana bt Md. Dardiri
  3. Siti Fazlin Asni bt Ismail

9

Bola Baling

  1. Noor Azuin bt Abd Jalil (K)
  2. Jumasiah bt Arsyad
  3. Norihan bt Mohd Noor

10

Ping Pong

  1. Siti Yusheila bt Md Rashid (K)
  2. Nurul Najmi bt Abd Manab

11

Bola Tampar

  1. Asma Idayu bt Awang@Ahmad (K)
  2. Noorashidah bt Illias