Unit Kaunseling

Category: Uncategorised
Published: Thursday, 07 January 2021
Written by Dihana
Talian Kasih 8(1)
Rujukan Kaunseling
Perkhidmatan Kaunseling
Infografik UBK
Ujian Psikometrik

Pengurus Pasukan Sekolah

Category: Uncategorised
Published: Saturday, 21 March 2020
Written by Dihana

PENGURUS  PASUKAN SEKOLAH

  

BIL

PASUKAN

PENGURUS

1

Bola Sepak

Abdul Aziz bin Abdul Rahman

2

Sepak Takraw

Mohd Amin bin Mohd Tahir

3

Badminton

Azliza bt Alias

4

Ping Pong

Siti Yusheila bt Md Rashid

5

Bola Jaring

Hartini bt Ab. Latib

6

Catur

Nurul Faezah bt Mustapa

7

Hoki

Kala a/p Vasudaven

8

Merentas Desa

Norshamizi bin Ismail

9

Balapan & Padang

Nor Amalina Amira bt Roslan

10

Boling

Frederick Siding@Geoffrey

11

Akuatik / Renang

Wan Abdul Hamid bin Wan Satafa

12

Bola Tampar

Ahmad Musthakim bin Kamarukman

13

Bola Baling

Noor Azuin bt Abd Jalil

14

Sukan Air

Mohd Firdaus bin Azman

15

Shoran Bushi, Yo Sakoi, Oedan, Kaligrafi, Story Telling, Karaoke Duet, Choral Speaking

Guru X

16

Robotik

Rizawani bt Mustafa

17

Nasyid

Nur Hidayati bt Hairuni

Abqariyyah bt Ghazali

18

National Science Challenge (NSC) dan Kuiz Kimia

Jumasiah bt Arsyad

 

19

Karnival STEM

 

Datin Raja Nurshahziana bt Raja Shah Riman (Roket Air)

Nurul Najmi bt Abd Manab (Kapal Terbang Kawalan Jauh)

Dihana bt Md. Dardiri (STEM Digital Video)

Nahdiya bt Sabirin (Saintis Muda)

 

20

Karnival Inovasi Teknologi Hijau

Nahdiya bt Sabirin (Green Cooker Challenge)

Asiah bt Haji Mohamed (Inovasi Tenaga Biojisim )

Datin Raja Nurshahziana bt Raja Shah Riman (Green Technology Show)

Siti Fazlin Asni bt Ismail (Rekabentuk Bandar Teknologi Hijau)

Nurul Faezah bt Mustapa (Solar Vehicle Challenge)

Jumasiah bt Arsyad (Kuiz Teknologi Hijau)

Nurdhiya Safra bt Ab Wahid (Rekacipta Inovasi Teknologi Hijau)

21

Kitar Semula

 

Jumasiah bt Arsyad

 

22

Olimpiad Matematik

Rokiah bt Said

23

Aquaponic System

Noorazzima bt Mohamad Nor

24

Kebudayaan (Kompang, Tarian, Nyanyian)

Datin Raja Nurshahziana bt Raja Shah Riman

Hamidah bt Daud

25

Floria

Jumasiah bt Arsyad

26

Olimpiad Bahasa Inggeris

Faizah bt Abd Karim

Guru Bertugas 2021

Category: Uncategorised
Published: Sunday, 02 February 2020
Written by Administrator

SENARAI NAMA GURU BERTUGAS MINGGUAN TAHUN 2021

 

MINGGU

TARIKH

NAMA GURU

M1

3 HARI

20 -22 JANUARI 2021

1

ABQARIYYAH BINTI GHAZALI (K)

2

SUZANA BINTI MAN

3

SITI AISHAH  BINTI SA’ADON

4

NURUL NAJMI BINTI ABD MANAB

M2

4 HARI

25 - 29 JANUARI 2021

1

NORZILA SUFIDAWATI BINTI ABD KADIR (K)

2

NURUL FAEZAH BINTI MUSTAPA

3

DIHANA BINTI MD DARDIRI

4

NURSYUHADA BINTI SHUKRI

M3

4 HARI

01 - 05 FEBRURI 2021

(01.02.2021 HARI WILAYAH)

1

DATIN RAJA NURSHAHZIANA BINTI RAJA SHAH RIMAN (K)

2

HAMIDAH BINTI DAUD

3

ROSNIZA BINTI ADAM

M4

2 HARI

08 - 12 FEBRUARI 2021

(10-11 FEB : CUTI TAMBAHAN KPM)

12 FEB : TAHUN BARU CINA)

1

NURDHIYA SAFRA BINTI AB WAHID (K)

2

ROZANA ARNIDA BINTI SAZALI

M5

5 HARI

 15 – 19 FEBRUARI 2021

1

SITI FATIMAH BINTI BAHARAN (K)

2

NORZIMA BINTI JAAFAR

3

NUR HIDAYATI BINTI HAIRUNI

M6

5 HARI

22 – 26 FEBRUARI 2021

1

SITI YUSHEILA BINTI MD RASHID (K)

2

SITI FAZLIN ASNI BINTI ISMAIL

3

NORIZAH BINTI MAT ZIN

M7

(5 HARI)

01 - 05 MAC 2021

1

HARTINI BINTI AB LATIB (K)

2

AZLIZA BINTI ALIAS

3

NORHAFIZA BINTI MAT DAUD

M8

5 HARI

08 - 12 MAC 2021

1

NIK NURBAITI BINTI MOHD BADARUDDIN (K)

2

ROHUDA BINTI CHE IBRAHIM

3

NOR AMALINA AMIRA BINTI ROSLAN

M9

5 HARI

15 - 19 MAC 2021

1

NOOR MAZURA BINTI DOLLAH (K)

2

NORHIDAYAH  BINTI ZAHARI

3

NORIHAN BINTI MOHD NOOR@JAMIL

M10

5 HARI

22 - 26 MAC 2021

1

ROZITA BINTI ISMAIL (K)

2

NOOR MAHNUN BINTI MUSA

3

MOHD FIRDAUS BIN AZMAN

M11

5 HARI

05 -09 APRIL 2021

1

SALWIZA BINTI ZAINUDDIN (K)

2

AZIANA BINTI YACOB

3

FAIZAH BINTI ABD KARIM

M12

5 HARI

12 -16 APRIL 2021

1

WAN AZEENI BINTI HASSAN (K)

2

FARRAWAHIDA BINTI MAHMAD MDDIM

3

MASLINA BINTI MOHD NOR

M13

5 HARI

19 - 23 APRIL 2021

1

TG NOR AZIAN BINTI RAJA PUJI (K)

2

JUMASIAH BINTI ARSYAD

3

MOHD AMIN B MOHD TAHIR

M14

5 HARI

26 - 30 APRIL 2021

(29 APRIL - NUZUL AL QURAN)

1

SURYANI BINTI MOHAMAD (K)

2

NOOR HAZWANI BINTI MAMAT

3

HASHIM BIN HAJI MAT

M15

5 HARI

03 - 07 MEI 2021

1

ASMA IDAYU BINTI AWANG@AHMAD (K)

2

WAN ABDUL HAMID BIN WAN SATAFA

3

NOR SHAFAHANIM BINTI SHAFFIE

M16

5 HARI

10 - 14 MEI 2021

 

11 – 12 MEI : CUTI TAMBAHAN KPM

13 – 14 MEI : HARI RAYA AIDILFITRI

1

NORAZAH BINTI AHMAD (K)

2

NURUL FATIHAH BINTI ABD KOHA

M17

5 HARI

17 - 21 MEI 2021

1

KHAIRUL ASMADI BIN ABD WAHAB (K)

2

NOR LELA BINTI KHALID

3

MAZLINA BINTI ABDUL RAHMAN

M18

5 HARI

 

24 - 28 MEI 2021

 

 

1

NOOR AZIRA BINTI ZAINAL ABIDIN (K)

2

KALA A/P VASUDAVEN

3

NORSHAMIZI BIN ISMAIL

M19

5 HARI

14 - 18 JUN 2021

1

HAMIDAH BINTI DAUD (K)

2

ABQARIYYAH BINTI GHAZALI

3

NAHDIYA BINTI SABIRIN

M20

5 HARI

21 -  25 JUN 2021

1

DIHANA BINTI MD DARDIRI (K)

2

ZURIHA BINTI ZAKARIA

3

FREDERICK SIDING@GEOFFREY

M21

5 HARI

28 JUN - 2 JULAI 2021

1

MOHD FIRDAUS BIN AZMAN (K)

2

SITI YUSHEILA BINTI MD RASHID

3

IDAYU BINTI TORIMAN

M22

5 HARI

5 - 9 JULAI 2021

1

NORHAFIZA BINTI MAT DAUD (K)

2

NURUL NAJMI BINTI ABD MANAB

3

ABDUL AZIZ BIN ABDUL RAHMAN

M23

5 HARI

12 - 16 JULAI 2021

1

NORHIDAYAH BINTI ZAHARI (K)

2

WAN AZEENI BINTI HASSAN

3

ASIAH BINTI HAJI MOHAMED

M24

5 HARI

26 - 30 JULAI 2021

1

NUR HIDAYATI BINTI HAIRUNI (K)

2

SURYANI BINTI MOHAMAD

3

NOYMAINIAMIRA BINTI ABDULLAH

M25

5 HARI

02 - 06 OGOS 2021

1

NUR SYUHADA BINTI SHUKRI (K)

2

NORAZAH BINTI AHMAD

3

NOR KAMILA BINTI MUDA

M26

5 HARI

09 - 13 OGOS 2021

1

NURUL FATIHAH BINTI ABD KOHA (K)

2

NIK NURBAITI BINTI MOHD BADARUDDIN

3

NOR AMLALINA AMIRA BINTI ROSLAN

M27

5 HARI

16 - 20 OGOS 2021

1

ROHUDA BINTI CHE IBRAHIM (K)

2

NORIZAH BINTI MAT ZIN

3

SITI ASFAH FARHANA BINTI ARIFIN

M28

5 HARI

23 - 27 OGOS 2021

1

SITI AISHAH BINTI SA’ADON (K)

2

MASLINA BINTI MOHD NOOR

3

WAN ABD HAMID BIN WAN SATAFA

M29

4 HARI

30 OGOS - 03 SEPT 2021

(31 OGOS - HARI KEBANGSAAN)

1

SUZANA BINTI MAN (K)

2

SITI FAZLIN ASNI BINTI ISMAIL

3

AZIANA BINTI YACOB

M30

5 HARI

06 - 10 SEPTEMBER 2021

1

AIDZAWATI BINTI ABD AZIH (K)

2

KALA A/P VASUDAVEN

3

KHAIRUL ASMADI BIN ABD WAHAB

M31

5 HARI

20 - 24 SEPTEMBER 2021

1

KALA A/P VASUDAVEN (K)

2

NURDHIYA SAFRA BINTI AB WAHID

3

FARRAWAHIDA BINTI MAHMAD MDDIM

M32

5 HARI

27 SEPT - 01 OKT 2021

1

NORHIDAYAH BINTI ZAHARI (K)

2

NOOR AZIRA BINTI ZAINAL ABIDIN

3

NORIHAN BINTI MOHD NOOR@JAMIL

M33

5 HARI

04 - 08 OKTOBER 2021

1

MAZLINA BINTI ABD RAHMAN (K)

2

ABD AZIZ BIN ABDUL RAHMAN

3

NOR SHAFAHANIM BINTI SHAFFIE

M34

5 HARI

11 - 15 OKTOBER 2021

1

NORSHAMIZI BIN ISMAIL (K)

2

HARTINI BINTI AB LATIB

3

NORZIMA BINTI JAAFAR

M35

4 HARI

18 - 22 OKTOBER 2021

(18 OKTOBER : MAULIDUR RASUL)

 

1

ZURIHA BINTI ZAKARIA (K)

2

NOYMAINIAMIRA BINTI ABDULLAH

3

MOHD AMIN BIN MOHD TAHIR

M36

5 HARI

25 - 29 OKTOBER 2021

1

SHAHARUDIN BIN GHAZALLI (K)

2

ASMA IDAYU BINTI AWANG@AHMAD

3

NAHDIYA BINTI SABIRIN

M37

2 HARI

01 - 05 NOVEMBER 2021

03 NOV : CUTI TAMBAHAN KPM

04 NOV : DEEPAVALI

05 NOV : CUTI TAMBAHAN KPM

1

FAIZAH BINTI ABDUL KARIM (K)

2

SALWIZA BINTI ZAINUDDIN

M38

5 HARI

08 -12 NOVEMBER 2021

1

IDAYU BINTI TORIMAN (K)

2

ROZITA BINTI ISMAIL

3

SITI FATIMAH BINTI BAHARAN

M39

5 HARI

15 - 19 NOVEMBER 2021

1

AZLIZA BINTI ALIAS (K)

2

FREDERICK SIDING@GEOFFREY

3

SITI ASFAH FARHANA BINTI ARIFIN

M40

5 HARI

22 - 26 NOVEMBER 2021

1

JUMASIAH BINTI ARSYAD (K)

2

NOOR MAZURA BINTI DOLLAH

3

NURUL FAEZAH BINTI MUSTAPA

M41

5 HARI

29 NOV - 03 DIS 2021

1

ASIAH BINTI HAJI MOHAMED (K)

2

AHMAD BIN JUNOH

3

TENGKU NOR AZIAN BINTI RAJA PUJI

4

SITI ZAKIAH BINTI ZAKARIA

M42

5 HARI

 06 - 10 DISEMBER 2021

1

NOR KAMILA BINTI MUDA (K)

2

DATIN RAJA NUR SHAHZIANA BINTI RAJA SHAH RIMAN

3

NORZILA SUFIDAWATI BINTI ABD KADIR

4

AIDZAWATI BINTI ABD AZIH

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ARI

Aktiviti Ko-Akademik

Category: Uncategorised
Published: Saturday, 21 March 2020
Written by Dihana

JAWATANKUASA KO-AKADEMIK (BAHASA)

 

Pengerusi                                 :  Adeebah bt Ali

Timbalan Pengerusi                  :   Mohamad bin Abd Satar

Ketua Penyelaras                      :  Kamila bt Haji Musa (GKMP Bahasa)

Penyelaras                               :  Suzana bt Man (Ketua Panitia Bahasa Melayu)

                                                 Faizah bt Abdul Karim (Ketua Panitia Bahasa Inggeris)

 

BIL

AKTIVITI KO-AKADEMIK

JURULATIH

1

Choral Speaking

Siti Asfah Farhana bt Ariffin

2

Poetry & Esei Menengah Rendah

Salwiza bt Zainuddin

3

Bahas Bahasa Inggeris

Kala a/p Vasudaven

4

Scrabble

Noor Mazura bt Dollah

5

Public Speaking & Esei Menengah Atas

Emelda Masni bt Mat Saad

6

Drama Bahasa Inggeris

Noor Mahnun bt Musa

7

Pantun

Nursyuhada bt Shukri

Rohuda bt Che Ibrahim

8

Karnival Bahasa dan Penulisan Esei

Nurzuliana bt Wahup

Mohd Firdaus bin Azman

9

Sahibba

Mohd Firdaus bin Azman

10

Bicara Berirama

Norhidayah bt Zahari

Rohuda bt Che Ibrahim

11

Sajak / Syair

Siti Yusheila bt Rashid

Nor Shafahanim bt Saffie

12

Forum

Abdul Aziz bin Abdul Rahman

Nor Kamila bt Muda

13

Pidato

Siti Yusheila bt Md Rashid

Nor Shafahanim bt Saffie

14

Bahas Bahasa Melayu

Nurzuliana bt Wahup

Mohd Firdaus bin Azman

15

Drama Komsas

Nor Kamila bt Muda

Norzima bt Jaafar

16

PKJR (Penulisan Esei & Kuiz)

Abdul Aziz bin Abdul Rahman

17

Speech Contest (Bahasa Jepun)

Guru X

18

Majlis Ikhtifal Sekolah-Sekolah (MISS)

YM Tengku Nor Azian bt Raja Puji

19

MTQ

Norihan bt Mohd Noor@Jamil

20

Penulisan Esei Sejarah

Hamidah bt Daud

Pasukan Badan Beruniform

Category: Uncategorised
Published: Thursday, 23 January 2020
Written by Administrator

JAWATANKUASA BADAN BERUNIFORM 

BIL

BADAN BERUNIFORM

GURU PENASIHAT

1

Pasukan Kadet Remaja Sekolah (KRS)

  1. Norizah bt Mat Zin (K)
  2. Aidzawati bt Abdul Azih
  3. Aziana bt Yacob
  4. Nor Amalina Amira bt Roslan
  5. Wan Azeeni bt Hassan

2

Persekutuan Pengakap Malaysia

(PPM)

  1. Nor Kamila bt Muda (K)
  2. Hamidah bt Daud
  3. Rosniza bt Adam
  4. Rizawani bt Mustafa
  5. Faizah bt Abdul Karim

3

Persatuan Pandu Puteri Malaysia

(PPPM)

  1. Nahdiya bt Sabirin (K)
  2. Kala a/p Vasudaven
  3. Norzima bt Jaafar
  4. Emelda Masni bt Mat Saad
  5. Siti Asfah Farhana bt Arifin

4

Bulan Sabit Merah Malaysia (BBSM)

  1. Rohuda bt Che Ibrahim (K)
  2. Nik Nurbaiti bt Mohd Badaruddin
  3. Norhafiza bt Mat Daud
  4. Rahimah bt Lokman

5

Pergerakan Puteri Islam Malaysia (PPIM)

  1. Norihan bt Mohd Noor@Jamil (K)
  2. Abqariyyah bt Ghazali
  3. Suryani bt Mohamad
  4. Nor Azira bt Zainal Abidin

6

Silat Gayung

  1. YM Tengku Nor Azian bt Raja Puji  (K)
  2. Norazah bt Ahmad
  3. Rokiah bt Said
  4. Zuriha bt Zakaria

7

Pasukan Kor Kadet Polis

(KKP)

  1. Frederick Siding@Geoffrey (K)
  2. Azliza bt Alias
  3. Salwiza bt Zainuddin
  4. Khairul Asmadi bin Abd Wahab

8

Pasukan Kadet Sekolah Pertahanan Awam (KSPA)

  1. Idayu bt Toriman (K)
  2. Abdul Aziz b Abdul Rahman
  3. Nur Hidayati bt Hairuni
  4. Noor Mazura bt Dollah

9

Pasukan Kadet Bomba dan Penyelamat Malaysia

(PKBPM)

  1. Maslina bt Mohd Nor (K)
  2. Nursyuhada bt Shukri
  3. Asma Idayu bt Awang@Ahmad
  4. Siti Fatimah bt Baharan
  5. Nor Mahnun bt Musa

10

Pasukan Kadet Jabatan Pengangkutan Jalan (JPJ)

  1. Rozita bt Ismail (K)
  2. Wan Hussin b Wan Muhammad
  3. Nurzuliana bt Wahup
  4. Suzana bt Man